ویژگی های سرور اختصاصی ایران

  • مناسب جهت سازمانها و ارگانهای دولتی
  • ارائه سرور اختصاصی طبق نیاز
  • نگهداری مطمئن و تامین امنیت فیزیکی سرور
  • دسترسی کامل جهت مدیریت سرور
  • امنیت اطلاعات (IT Security)
  • ارائه نسخه پشتیبان (Back Up)
  • میزبانی در دیتاسنتر اختصاصی فرهنگ آزما
  • هارد SAS
  • سرورهای قدرتمند Hp , SuperMicro , Dell
  • خدمات مجازی سازی سرور اختصاصی

خرید سرور اختصاصی لینوکس و ویندوز

سرور اختصاصی نوعی کامپیوتر با مشخصات سخت افزاری بسیار بالا میباشد که به منظور انجام خدماتی لازم هست که بصورت 24 ساعته روشن باشد. به همین دلیل نیز قطعاتی که در سرورها استفاده میگردد اندکی متفاوت هستند تا در تعداد ساعات بسیار بالایی را بتوانند نسبت به کامپیوترهای معمولی روشن بمانند.

خود سرورها به چند نوع میتواند تقسیم میگردد که سرور اختصاصی نوعی از آنها میباشد. در سرور اختصاصی تمامی منابع یک سرور بصورت کامل در اختیار شما قرار دارد که شما میتوانید بصورت کامل از آن جهت وب سایت یا خدمات خود استفاده کنید.

چرا سرور اختصاصی ؟

همانطوری که میدانید مهمترین بخش از یک کسب و کار الکترونیکی و یا وب سایت اطلاعات آن میباشد. هنگامی که کاربران سایت یا کسب و کار زیاد میگردد، منابع زیادی نیز برای پردازش درخواست های کاربران نیاز هست. این منابع و سخت افزار شامل CPU ، RAM ، HDD و ترافیک شبکه میباشد. هنگامی که وب سایتی روی هاست اشتراکی و یا سرور مجازی در حال سرویس دهی میباشد و کاربران و درخواست های کاربران سایت و یا کسب و کار افزایش میابد بایستی منابع بیشتری در اختیار برنامه خود قرار دهند و لازم هست که برای این منظور سایت و خدمات خود را به سرور اختصاصی منتقل کنند. در سرور اختصاصی همانطوری که گفته شد تمامی منابع ذکر شده بالا در اختیار شما قرار دارد که بتوانید خدمات خود را به نحو احسنت برای کاربران خود نمایش دهید.

بسیاری از شرکت ها نیز نه صرفا به دلیل منابع زیاد، بلکه به دلیل اطمینان از اطلاعات خود ترجیح میدهند که از سرور اختصاصی استفاده کنند تا اطلاعات مهم و کاری آنها روی سرور هاست اشتراکی و یا VPS روی HDD اشتراکی نباشد. البته HDD روی VPS ها نیز تقریبا بصورت اختصاصی میباشد و فقط سرعت آنها بسته به استفاده سایر VPS ها و محدودیت ها به اشتراک گذاشته میشود.

همچنین در سرورهای اختصاصی با توجه به اینکه تمامی دسترسی ها در اختیار شما میباشد، میتوانید عملیات متفاوتی را نیز روی سرور خود جهت بازدهی بیشتر انجام دهید. مثلا میتوانید هر نوع دیسک را با هر شرایطی Raid کنید تا امنیت اطلاعات بیشتری را داشته باشید.

مجازی سازی در سرور اختصاصی

روی سرورهای اختصاصی با توجه به اینکه امکان استفاده از تمام قدرت سخت افزاری را دارید حتی میتوانید سرور خود را با مجازی ساز ها به چند سیستم عامل و چند کاربر مختلف تقسیم کنید و هر VM یا سرور مجازی را به کاری مجزا اختصاص دهید که هر کدام میتوانند سیستم عامل مجزا نیز داشته باشند. به عنوان مثال پروژه شما دارای 2 قسمت برنامه نویسی و یا دیتابیس باشد میتوانید با 2 VM سرویس خود را بازدهی بیشتری ارائه دهید.
و نیز در سرورهای اختصاصی با توجه به اینکه هر سرور با پورت کار شبکه اختصاصی خود به شبکه روی دیتاسنتر متصل میگردد بنابراین عملا اشتراک زیادی در میزان پهنای باند مجاز نیز اعمال نمیگردد.
سرورهای اختصاصی ارائه شده در فراسو توسط حرفه ای ترین کارشناسان متخصص حوزه شبکه و هاستینگ، کانفیگ و راه اندازی میگیرد که شما میتوانید با خیال آسوده  فقط به کسب و کار خود بپردازید.

چرا خرید سرور اختصاصی ایران ؟

خدمات سرور اختصاصی “گروه آزما” ، قابلیتی مناسب برای موسسات و سازمانهای بزرگ و فروشگاههای اینترنتی پر بازدید ایرانی است که بدلایل مختلف، مانند امنیت ، پایداری بالا برای اطلاعات و خدماتشان نمی خواهند از سرورهای خارجی استفاده کنند. در این سرویس امکانات متنوعی در اختیار سرویس گیرنده قرار می گیرد ، مانند: پینگ بالا ، اتصال سریعتر به درگاههای بانکی ایرانی ، اختصاصی بودن سرور برای مشتری، فضای نگهداری بالا، امکان داشتن ترافیک بالا، تسلط و کنترل کامل بر روی سرور اختصاص یافته، امکان تهیه نسخه پشتیبان (BackUp) از اطلاعات و داده های سازمان و امکان مدیریت سرور اختصاصی . این ویژگی ها باعث شده تا بسیاری از سازمان ها داشتن یک سرور اختصاصی در یک دیتاسنتر ایرانی و قابل اعتماد را مناسبتر و به صرفه تر دانسته و این روش را انتخاب نمایند . البته برای شرکت ها و فروشگاههای کوچکتر شاید خرید سرور مجازی ایران گزینه مناسب تری باشد که در آن منابع سرور، غیر از هارد تا اندازه ای اشتراکی بوده و هزینه های آن به مراتب پایینتر از سرور اختصاصی می باشد.