نرم افزار این سیستم دارای بخش مجزاء برای رسم نمودار ها به صورت آنلاین از کمیت هایی مانند دما ، رطوبت ، ولتاژ، آمپراژ و… و قابلیت ذخیره سازی خودکار با حجم بسیار بالا می باشد.

دارای  بخش مجزاء برای نمایش خطا های پیش آمده در محیط به صورت تفکیک شده (INFORMATION ،WARNING ، ALARM  ، MAJOR ALARM) و به صورت آنلاین و قابلیت ذخیره سازی خودکار / کاربر با حجم بسیار بالا می باشد.
سیستم بر اساس اخطار های موجود در حالت های مختلف واکنش های مختلفی از قبیل روشن شدن چراغ های هشدار،آژیر، تماس تلفنی، ارسال پیام کوتاه،پخش پیام های صوتی از پیش ضبط شده و… را دارا می باشد قابل ذکر است در بدترین سطح اخطار MAJOR ALARM به ناچار فرآیند شبکه ای و رایانه ای سایت متوقف شده که در این حالت فرض بر آن است که کل تجهیزات شبکه ای و رایانه ای خاموش می گردد.
این سیستم کنترل هوشمند، سیستم سرمایش را بر عهده می گیرد که علاوه بر بالا بردن عمر تجهیزات باعث صرفه جویی در مصرف برق نیز می گردد.

 

این بخش نیز همانند توضیحات نرم افزار آفلاین و تحت شبکه می باشد با این تفاوت که کاربر با داشتن دسترسی های لازم می تواند از طریق اینترنت کار کنترل و نظارت را انجام دهد.
قابل ذکر است که تمامی دستگاه هایی که دارای اینترنت و مرورگر می باشند می تواند دسترسی داشته باشند مانند موبایل ، تبلت و…
کاربر با کمک این نرم افزار به صورت جامع می تواند همزمان چندین ایستگاه(دیتا سنتر) را به صورت یکپارچه مدیریت کند.

نحوه کار با نرم افزار EMS